biathlon.pomorskie.pl


Idź do treści

WYDARZENIA 2016

WYDARZENIA

2016.08.25

Mistrzostwa Województwa orza IV RUNDA Pucharu Pomorza w biathlonie letnim

W dniu 9 września 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni odbędzie się IV RUNDA Pucharu Pomorza w biathlonie letnim oraz Mistrzostwa Województwa w biathlonie letnim. Zawodnicy rywalizować będą w biegu indywidualnym oraz sprinterskim.
Zapraszamy wszystkich chętnych do startu w zawodach.
KOMUNIKAT STARTOWY

2016.08.25

Biathlon Dla Każdego w Gdyni na Bulwarze Nadmorskim

W dniu 11 września 2016 roku Polski Związek Biathlonu wraz z Gdyńskim Centrum Sportu oraz Pomorskim Okręgowym Związkiem Biathlony organizują imprezę sportową „Biathlon dla każdego”. Zwody rozegrane zostaną na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w okolicy Restauracji „BARRACUDA". Zapisać można się drogą elektroniczną na stronie www.bgtimesport.pl/zawody/zgloszenie/id/184 lub w biurze zawodów w dniu startu w godz. 9.00 - 10.30. Start pierwszego zawodnika o godz. 11.00.
Zawodnicy podzieleni są na kategorie:
- szkoły podstawowe klasy 1-3: dziewczynki i chłopcy( rocznik 2006 i młodsi),
- szkoły podstawowe klasy 4-6: dziewczynki i chłopcy( (rocznik 2005, 2004, 2003),
- gimnazjum klasy 1-3: dziewczynki i chłopcy (rocznik 2002, 2001, 2000),
- kategoria OPEN: kobiet i mężczyzn - (rocznik 1999 i starsi).
w każdej kategorii oddzielnie dla dziewczynek i chłopców.
Długości tras oraz ilość strzelań:
- Uczestnicy startujący w kategorii Szkoły Podstawowe klasy I-III i Szkoły Podstawowe klasy IV-VI będą rywalizować na dystansie maksymalnie 1000 metrów z dwukrotnym strzelaniem z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki.
- Uczestnicy startujący w kategorii Gimnazjum klasy I-III oraz w kategorii OPEN będą rywalizować na dystansie maksymalnie 2000 metrów z dwukrotnym strzelaniem z karabinka laserowego w pozycji leżącej z podpórki

Program „Biathlon dla każdego” jest w założeniu imprezą sportowo - społeczną dedykowaną dla wszystkich grup wiekowych i warstw społecznych. Wydarzenie to ma za zadanie zaktywizowanie mieszkańców miejscowości, gdzie będą odbywały się zawody do spędzania wolnego czasu na uprawianiu sportu i rekreacji. Tego typu wydarzenie jest świetną okazją do rodzinnej integracji, a także do zacieśniania więzi w lokalnych społecznościach poprzez sport. Program „Biathlon dla Każdego” to także promocja współzawodnictwa i zdrowej opartej o zasady fair-play rywalizacji. Zawody są rozgrywane w miejscach ogólnodostępnych, gdyż ostrą broń, która jest stosowana w biathlonie zastępują karabinki laserowe. Są one całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i otoczenia. Dzięki temu organizatorzy nie są w żaden sposób ograniczeni podczas doboru potencjalnych lokalizacji zawodów, a zawodnicy nie stwarzają podczas strzelania niebezpieczeństwa dla osób postronnych.
Już sama broń laserowa wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Dzięki temu zawody można rozgrywać w licznie uczęszczanych miejscach takich jak: parki, centra miast.
W zawodach może wystartować każdy, kto tylko czuje się na siłach do przemierzenia dystansu, który jest określany dla każdej z grup wiekowych.
Organizatorzy serdecznie zapraszają.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

2016.07.07

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim - Sukces pomorskich zawodników

W dniach 1 - 4 lipca 2016 w miejscowości Czarny Bór koło Wałbrzycha odbyły się Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim. Klub Harpagan wraca do Gdańska z dwoma medalami zawodniczki Joanny Koniuszy.
Pierwszego dnia zawodów dokonano podsumowania Pucharu Polski w Biathlonie zimowym. W pierwszej szóstce w kategorii młodziczek znalazły się dwie nasze reprezentantki, odpowiednio na czwartym miejscu Joanna Koniuszy i na piątym Magda Żebrowska.
2 lipca w sobotę rozegrano bieg indywidualny. Na starcie w blisko 300 osobowej obsadzie stanęło także dziewięcioro zawodników Klubu Harpagan Gdańsk. Przebieg rywalizacji upływał pod dyktando pogody, która tego dnia uraczyła nas ekstremalnymi upałami przechodząc w oberwanie chmury podczas startu ostatnich najmłodszych kategorii. Z tymi warunkami w naszym zespole bardzo dobrze sobie poradziły Dominika Nadolska w juniorkach zajmując 7 miejsce oraz Magda Żebrowska w młodziczkach zajmując 9 miejsce. Największym sukcesem dnia okrzyknęliśmy srebrny medal Joanny Koniuszy w młodziczkach. Asia zameldowała się na mecie tylko jedną sekundę później niż zwyciężczyni biegu.
Drugiego dnia rozgrywano sztafety oraz w starszych kategoriach bieg masowy. W młodzikach szóste miejsce zajęła sztafeta Harpagana w składzie: Tomasz Wojewski, Damian Gajcy i Jakub Bugajski. W pierwszej dziesiątce kategorii juniorek zameldowała się ponownie Dominika Nadolska.
Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim kończyły się ostatniego dnia startem w biegach sprinterskich. Tym razem upały już tak nie doskwierały, trasy i strzelnica były perfekcyjnie przygotowane do przyjęcia uczestników zawodów. A my możemy się pochwalić kolejnymi miejscami w pierwszych dziesiątkach. Tomasz Wojewski w młodzikach zajął 9 miejsce, Magda Żebrowska tym razem była 10, a Artur Żebrowski w juniorach młodszych otwierał kolejną dziesiątkę zajmując 11 miejsce. Dzień w naszym wykonaniu został okraszony złotym medalem Joanny Koniuszy w kategorii młodziczek. Asia uzyskała przewagę nad drugą zawodniczką aż 56 sekund co nie często zdarza się na zawodach tej rangi.
Joasia Koniuszy powtórzyła sukces sprzed dwóch lat kiedy to została Mistrzynią Polski w młodziczkach młodszych. Tym razem do złotego medalu dorzuciła drugi krążek zostając multimedalistką Mistrzostw. Asia na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie pod okiem trenerki Magdaleny Nykiel. Pozostali nasi zawodnicy powoli także wspinają się w hierarchii biathlonowej zajmując coraz lepsze lokaty na zawodach Mistrzowskich tak w biathlonie letnim jak i zimowym. Klub Harpagan zaś na stałe już zagościł w rywalizacji sportowej w biathlonie odnosząc kolejne sukcesy w Polsce.

2016.05.24

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - III RUNDA

WYNIKI
GALERIA

2016.05.07

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - III RUNDA

W dniach 20 - 21 maja 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, III RUNDA Pucharu Pomorza 2016 r. oraz Puchar Burmistrza Kartuz w biathlonie letnim. Zawodnicy rywalizować będą w biegu sprinterskim oraz pościgowym.
Zapraszamy wszystkich chętnych do startu w zawodach.

KOMUNIKAT STARTOWY

2016.05.07

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - II RUNDA

Dzisiejsza sobota minęła w akcencie biathlonowym. W Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 17 w Gdańsku Oliwie rozegrana została II RUNDA Puchar Pomorza oraz Grand Prix Gdańska w Biathlonie Letnim. W zawodach rywalizowało 53 zawodników w biegu indywidualnym oraz sprinterskim. Zawodnikom gratulujemy wysokiej sportowej rywalizacji i zdobytych kolejnych Pucharowych Punktów.
WYNIKI
GALERIA

2016.05.04

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - II RUNDA

W dniu 7 maja 2016 roku na terenie Zodbędzie się II RUNDA Pucharu Pomorza w Biathlonie Letnim w 2016 r. oraz Grand Prix Gdańska w Biathlonie letnim. Zawodnicy rywalizować będą w biegu indywidualnym oraz sprinterskim.
Zapraszamy wszystkich chętnych do startu w zawodach.
KOMUNIKAT STARTOWY

2016.04.10

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - I RUNDA

W dniu 09 kwietnia 2016 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 10 w Gdyni, zainaugurowany zostali kolejny sezon biathlonu letniego. I RUNDA Pucharu Pomorza w Biathlonie Letnim zgromadziła na starcie 62 zawodników którzy rywalizowali w biegu sprinterskim oraz w biegu indywidualnym.
Wszystkim startującym zawodnikom oraz trenerom i opiekunom dziękujemy za sportową walkę w I Rundzie biatlonowego Pucharu Pomorza.
Wolontariuszom dziękujemy za pomoc w organizacji oraz sprawny przebieg zawodów.
Zapraszamy na kolejne edycje, która odbędzie się 7 maja 2016 roku w Gdańsku - Oliwie.
WYNIKI
GALERIA

2016.04.06

Gdyński Rajd na Orientację - 23 kwietnia 2016 roku

W sobotę 23 kwietnia Gdyńskie Centrum Sportu wraz z partnerami, Pomorskim Okręgowym Związkiem Biathlonu oraz firmą OPEC organizuje „Gdyński Rajd na Orientacje”. Impreza, której celem w głównej mierze jest popularyzacja tego rodzaju wydarzeń sportowo-rekreacyjnych przeprowadzona zostanie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, natomiast biuro zawodów zlokalizowane będzie w kasie nr 2 Stadionu Miejskiego przy ulicy Olimpijskiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia, wyłącznie drogą elektroniczną, po tym terminie będzie możliwość zapisu w dniu zawodów, ale tylko do wyczerpania limitu 30 miejsc.
Dla profesjonalistów, amatorów i całych rodzin
W gdyńskim rajdzie na orientację będą mogli wystartować zarówno adepci tej dyscypliny, osoby stawiające w niej swoje pierwsze kroki, a także całe rodziny. W zawodach przygotowano 3 warianty startu. Podstawowa trasa obejmować będzie 10 punktów na dystansie 10 km. Bardziej zaawansowani wybrać będą mogli wersję z dodatkowymi, trudniej ukrytymi 5 punktami, na terenie 15 km. Wariant rodzinny przewidziany jest dla zespołów liczących od 2 do 5 osób, a jego trasa uwzględniać będzie familijny charakter tej kategorii. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny, co stanowi istotę biegania na orientację. Wśród zadań, z którymi zmierzą się zawodnicy, przygotowana zostanie m.in. strzelnica.
Szczegóły oraz dodatkowe informację zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie www.gdyniasport.pl
Zapraszamy do udziału !!!

2016.03.24

Puchar Pomorza w Biathlonie Letnim 2016 - I RUNDA

W dniu 9 kwietnia 2016 roku odbędzie się I RUNDA Pucharu Pomorza w Biathlonie Letnim w 2016 r. Zawodnicy rywalizować będą w biegu sprinterskim oraz biegu indywidualnym.
Zawody odbedą się na obiektach sportowych Zespołu Szkół n10 w Gdyni.
W tym dniu również odbedzie się uroczyste podsumowanie wyników Pucharu Pomorza w Biathlonie letnim w 2015 r. gdzie zostaną nagrodzeni pucharami najlepsi zawodnicy rywalizujący w ubiegłym roku.
Zapraszamy wszystkich chętnych do startu w zawodach.
KOMUNIKAT STARTOWY

2016.03.12

XV SPIROS - Gdyński Maraton na Orientację

Zakończył się XV SPIROS Gdyński Maraton na Orientację rozgrywany na terenie Gdyni, Nadleśnictwa Gdańsk oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem Bazą zawodów była Szkoła Podstawowa nr 26 mieszcząca się przy ulicy Tatrzańskiej 40 w Gdyni. W zawodach wystartowało 169 zawodników w 102 zespołach. Rywalizacja odbywała się na sześciu trasach w tym dwóch nocnych: TP42 i TP25 oraz dziennych pieszychTP15 i TPT i rowerowych: TR50 i TR20. Jak zawsze najliczniej obsadzoną trasą była TRASA PIESZA - TP 25. Na mecie wszyscy zawodnicy stawili się szczęśliwie z uśmiechem na twarzy i byli przyjmowani gorącym napojem oraz tradycyjnie gorącą zupą.
Na uroczystym zakończeniu spotkali się zawodnicy startujący na wszystkich trasach a w dodatku co nas organizatorów bardzo cieszy, w otoczeniu swoich rodzin. Najlepsi zawodnicy zastali wyróżnieni pucharami i medalami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdynia Pana Wojciecha Szczurka, który objął patronatem XV SPIROS. Na zakończenie rozlosowano nagrody spośród wszystkich zawodników ufundowane przez Sponsorów.
Bardzo dziękujemy wszystkim startującym w XV edycji maratonu i juz dzisiaj zapraszamy na kolejny XVI SPIROS Gdyński Maraton na Orientację, który odbędzie się w listopadzie 2016 roku.
WYNIKI
GALERIA

2016.02.02

Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie zimowym woj. Pomorskiego

W dniach 17 - 18 lutego 2016 roku w Jakuszycach odbędą się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie zimowym woj. Pomorskiego.
KOMUNIKAT ZAWODÓW

2016.01.22

Listy zawodników zakwalifikowanych do OOM w 2016 roku

Łączna ilość zakwalifikowanych zawodników to 91 osób, z czego 45 osób z woj. Dolnośląskiego, 20 osób z woj. Śląskiego, 16 osób z woj. Małopolskiego, 8 osób z woj. Podkarpackiego i 2 osoby z woj. Pomorskiego.
LISTA ZAWODNIKÓW

2016.01.21

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach zimowych

Organizację XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Ministerstwo Sportu i Turystyki powierzyło Samorządowi Województwa Dolnośląskiego. W imieniu MSiT i UMWD realizatorem zadania jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu. To już XI Finały OOM organizowane przez DFS.
Olimpiada w liczbach:
15 dyscyplin
11 miast współorganizatorów
1800 uczestników
Czas trwania OOM 4.02.2016-18.03-2016.
Patronat honorowy nad XXII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016 objął Minister Sportu i Turystyki - Witold Bańka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki
Biathlon rozgrywany jest w terminie 22-28.02.2016 r.
Informacje organizacyjne znajdują sięna stronie http://olimpiadamlodziezy.pl/
Zakwaterowanie podczas OOM jest w następujących DW:
OW „Korund” 57-340 Duszniki Zdrój, ul. Świerczewskiego 41,
OW „Skałka” 57-340 Duszniki Zdrój, ul. Górska 2

2016.01.20

Celuj w Igrzyska- II edycja 17-19.01.2016 Duszniki Zdrój

W Dusznikach-Zdroju zakończyły się drugie zawody z cyklu "Celuj w Igrzyska". W poniedziałkowych i wtorkowych zawodacj brałoudział ponad dwustu młodych biathlonistów w biegach sprinterskim oraz niezwykle widowiskowych biegach masowych.
WYNIKI

2016.01.12

Celuj w Igrzyska- II edycja 17-19.01.2016 Duszniki Zdrój

Nietypowo bo od niedzieli do wtorku w Dusznikach Zdroju rozpocznie się rywalizacja w kolejnej - II edycji 'Celuj w Igrzyska'. Zaplanowano rozegranie biegu sprinterskigo oraz mass start.
KOMUNIKAT ZAWODÓW

2016.01.10

Celuj w Igrzyska- I edycja 08-10.01.2016 w Kościelisku

Ponad 170 biathlonistów wzięło udział w zawodach inauguracji piątej edycji „Celuj w Igrzyska” . W sobotę i niedzielę rywalizowano na dystansach sprinterskich.
WYNIKI

2016.01.08

Celuj w Igrzyska- I edycja 08-10.01.2016 w Kościelisku

W najbliższy weekend Biathlonowy Klub Sportowy "Wojsko Polskie - Kościelisko" działając na zlecenie Polskiego Związku Biathlonu organizuje w dniach 08-10.01.2016 r. w Kościelisku-Kiry "Puchar Polski - Celuj w Igrzyska". W zawodach rywalizować będą zawodnicy we Wszystkich kategoriach wiekowych.
Ze względu na warunki atmosferyczne panujące tej zimy są to pierwsze zawody na których, wystartują zawodnicy niemal wszystkich klubów sportowych.
Zachęcamy do obserwowania i kibicowania zawodnikom z pomorskich klubów.
KOMUNIKAT ZAWODÓW

   
 
   

Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego